דף הבית >> הדרכת הורים
"הדרכת הורים היא שינוי דפוסי ההורות הקיימים ומתן כלים להורים להורות יעילה".

אני חושבת אחרת.
רוב ההורים שאני מגיעה אליהם הם הורים טובים, אוהבים ו"יעילים", ובעלי "דפוסי הורות נכונים" אך לרוב זקוקים להכוונה קלה, לחיזוק, לעידוד ולתמיכה.
כאשר אני מגיעה למשפחה חדשה, לפני שאני חושבת על מה יש לשנות או לשפר, אני מתרכזת גם במה כדאי לשמר ומתחשבת תמיד במאפיינים הייחודיים של כל הורה ומשפחה.
אין לי כוונה להפוך את ההורים המגיעים לייעוץ להורים מושלמים, פשוט בשל העובדה שאין דבר כזה, "הורים מושלמים". משברים וקשיים בגידול וחינוך הילדים הם בהכרח חלק מהתבגרותם של ילדינו וגם חלק בהתבגרות שלנו כהורים.                                                                                                                        
הדרכת הורים לא נועדה להעלים את הקשיים לחלוטין, אלא להקטינם ככל האפשר ולעזור להורים להתמודד עמם.
לכל מקצוע ישנה הכשרה כלשהי. להורות, התפקיד הקשה והחשוב בחיינו- אין הכנה ואין הכשרה. לפני כמה עשרות שנים הורים למדו מהוריהם כיצד למלא את תפקידם כהורים, ובעיקר- סמכו על האינטואיציות שלהם, שכיוונו אותם כיצד לפעול בחינוך ילדיהם. וכיום, דווקא בעידן המודרני שבו מדברים, מרצים, כותבים ומכשירים את ההורים להיות הורים טובים יותר, כל כך הרבה הורים מוצאים את עצמם מבולבלים נוכח בליל המידע, ואינם בטוחים ביכולות ההורות שלהם. ריבוי הגישות והתפיסות שרווחות כיום יכולים לבלבל כל אחד.   

הדרכת הורים נועדה לאפשר להורים לאמץ את הגישה שתתאים להם בכל הקשור לחינוך וגידול הילדים.
מרגע היוולדם אנו מהווים מקור תמיכה לילדינו. אבל בכל שלב התפתחותי, אנו נדרשים לשנות את סגנון ההורות שלנו בהתאם לגיל הילדים. יותר מזה, כל ילד במשפחה הוא שונה ודורש מההורים התמודדות שונה. זכרו, אין מי שמכיר את הילדים שלנו ואת הצרכים שלהם טוב יותר מאיתנו, ההורים שלהם. למרות כל הגישות השונות, התיאוריות והמקובל לפי כל המומחים, מותר לכם לגדל את ילדיכם לפי הערכים שלכם, לוח הזמנים שלכם והצרכים שלכם.                                                                                                           
הדרכת ההורים נועדה לאפשר להורים לסמוך על האינטואיציות ההוריות שלהם.
בתהליך הדרכת ההורים, נעשה תהליך העצמה וביסוס הסמכות של הורים. הורים, שהם גם מנהיגים, הם הורים אשר לוקחים שליטה על ניהול חיי הבית ויש להם את הידע והכלים להנהיג את המשפחה ולהביאה למקום אליו הם רוצים להגיע. ילדים צריכים לדעת כי הוריהם יוכלו להתמודד עם כל בעיה או קושי. כך רוכשים הילדים בטחון. הורים שירכשו בחזרה את ביטחונם ביכולתם להנהיג את המשפחה יעבירו את הביטחון הזה לילדיהם.

הדרכת הורים נועדה להעצים את ההורים ולבסס את מעמדם כמנהיגי המשפחה.

הקליקו למאמרים נוספים על הדרכת הורים.


הדרכת הורים יכולה להתבצע בקבוצת הורים או בצורה פרטנית. היא יכולה להתרחש בבית או בקליניקה. ההדרכה מיועדת הן להורים לילדים בגיל הרך והן למתבגרים.

לפרטים נוספים התקשרו אליי ל-050-2310312 | או שלחו מייל einat@einatheled.co.il
דף הבית | על עינת | מאמרים | שאלות ותשובות | ייעוץ בקליניקה | ייעוץ בבית| טיפולים דיאדיים |  חיים של אמא |  צור קשר
עיצוב האתר: אביטל אושרוביץ / www.avitalos.com     צילום: הילה לוצקי/ www.hillalu.com    מיה לוי/ https://www.facebook.com/mlphotographymayalevi
לייבסיטי - בניית אתרים